Cukurs un tā kaitīgā ietekme uz cilvēku

Kad runa iet par cukura patēriņu un sekām, bieži vien var dzirdēt tādus viedokļus kā:

 • Visas lietas ir jālieto ar mēru
 • Mazliet jau nekaitēs veselībai
 • Cukurs darbina smadzenes

Ņemot par galveno šo priekšstatu, cilvēki lieto cukuru savā ikdienā, taču galvenais jautājums ir – vai mums patiešām tas ir nepieciešams, un, ja ir, tad cik lielā mērā?

Cukurs pastāv daudzās formās, un visbiežāk tas ir baltais pulveris (parasti ĢMO) – biešu cukurs. Cukurs sastopams daudzās pārtikas vielās, kā, piemēram, kukurūzas sīrupā, medū, kļavas sīrupā. Cukura patēriņš pēdējos gados ir strauji audzis, kas sabiedrībai patiesībā izmaksā daudz vairāk nekā iegādāties šo produktu. Pateicoties cukuram, zobārstniecības nozare gūst lielu peļņu. Mūsdienu tauta ir atkarīga no cukura.

1915. gadā vidējais cukura patēriņš gadā bija aptuveni 15 līdz 20 mārciņas uz vienu personu. Šodien vidusmēra cilvēks patērē tādu daudzumu, cik viņš pats sver, papildus cukuram, vēl 20 mārciņas kukurūzas sīrupa. Lai vēl vairāk redzētu cukura ietekmi uz cilvēku, var pieminēt, ka saldumi, kuru sastāvā ir rafinēts cukurs, tiek lietoti pat tik lielā daudzumā gada laikā, kas pārsniedz personas svaru. Cilvēka organisms nav paredzēts uzņemt tik daudz rafinētu ogļhidrātu, tāpēc tiek bojāti dzīvībai svarīgie orgāni.

Bieži vien tiek dzirdēts, ka cukuru drīkst lietot ar mēru, taču jāatceras, ka cukurs pats par sevi nav pārtikas grupa. Lai gan cukurs ir sastopams arī dabiskā veidā dažādos pārtikas produktos, tas tomēr:

 • nav uzturviela
 • nav proteīns
 • nav veselīgie tauki
 • nav fermenti

Cukuri ir tikai tukšas un ātri sagremojamas kalorijas, kas faktiski izgrūž visas svarīgās minerālvielas no organisma. Baltais rafinētais cukurs viennozīmīgi nav pārtika – tas ir viens ķimikāliju komponents, kas iegūts no augu avotiem. Visbiežāk, kad mēs runājam par cukuru, mēs atsaucamies uz glikozes un fruktozes maisījumu, kas ietverts daudzos pārtikas produktos. Tā patiesais nosaukums būtu vairāk dēvējams kā saharoze, un ķīmiskā formula ir C12H22O11 (12 oglekļa atomi, 22 ūdeņraža atomi, 11 skābekļa atomi). Faktiski, cukura ķīmiskā formula ir ļoti tuvu kokaīna sastāvam.

Manuprāt, nav pareizi noteikt, ka kāds konkrētais cukura daudzums ir veselīgs cilvēka organismam. Protams, cukurs ir ietverts arī augļos un dārzeņos un balstīts ar šķiedrvielām, vitamīniem, fermentiem un citām īpašībām. Cukurs palīdz ātrāk veicināt gremošanas darbību. Taču kādi ir lielākie kaitējumi cilvēkam, ja tiek lietots cukurs:

 • Kad mēs ēdam fruktozi, tā nonāk aknās. Aknās var veidoties un uzkrāties fruktozes tauki, un galu galā var novest pie aknu slimībām.
 • Palielināts holesterīna līmenis.
 • Var sākties miega problēmas.
 • Smadzenēs var izraisīt reakciju, kas ir atkarīga no cukura. Tas mudinās visu laiku vēlmes pēc cukura saturošiem produktiem.

Diabēts ir slimība, ko izraisa cukuru un augstu tauku saturs organismā. Aizkuņģa dziedzeris ražo tik daudz insulīnu, ka cukura līmenis asinīs paaugstinās. Šāds koncentrēts cukura līmenis nostāda ķermeni šokā, līdz pavisam novājina ķermeni.

Mūsdienu pasaulē praktiski neiespējami izvairīties no cukura, jo tas ir ļoti viegli pieejams ļoti daudzos pārtikas produktos. Diemžēl, šāda izplatība nepavisam nesamazina cukura lietošanas sekas. Tas ir īpaši attiecībā uz bērniem, kuriem līdz galam nav izveidojusies patstāvīga vielmaiņa, hormoni, un veselīgs uztura pamats. Priekš vecākiem as nozīmētu katru ēdiena reizi pašam gatavot, kontrolēt visus produktus, ko bērns ēd, taču reālā dzīvē tas nav iespējams. Pat gribot saglabāt veselu dzīvesveidu, mēs piešķiram bērniem produktus, kuros tāpat ir cukura līmenis, piemēram, sulās.

Informācija ņemta no Rumānijas portāla Credit247.ro!

Mīti par kosmētiku

Pasaules globalizācija ir palielinājusies, un informācija tiek izplatīta gaismas ātrumā. Gan mīti, gan patiesība ir pilnīgi visās sfērās un nozarēs. Vai esi pārliecināta, ka tas, ko lasi internetā vienmēr ir vispareizākais? Daudzas mārketinga reklāmas rāda, ka prece ir domāta tieši tev un patērētāji arī tam notic pikalaina. Ja nesekosi līdz pareiziem skaistumkopšanas pasākumiem, var iekaist āda, acis un parādīties nevēlami izsitumi. Daudzi mīti ir izdomāti, lai vienkārši pievērstu cilvēku uzmanību. Nosaukšu vienus no biežākajiem mītiem, kuriem sievietes seko līdzi, lai arī – nevajadzētu!

1. Tu nedrīksti lietot acu krāsas, kas atbilst acu krāsai
Tu vari valkāt acu krāsas neatkarīgi no tā, kādas ir tavas acis – ja vien tev pašai patīk šādi toņi. Protams, visi eksperti iesaka, ka to nevajadzētu darīt, jo tā padarot acis mazāk izteiksmīgas, taču – tas nav aizliegts. Zaļām acīm ir ieteikts purpura violetais tonis, kas vairāk izceltu abas krāsas, tomēr, ja tava mīļākā krāsa ir tieši zaļie toņi, tad lieto to. Viss ir atkarīgs no tevis!

2. Visām sievietēm nepiestāv sarkanā lūpu krāsa
Nepareizi – ikviena sieviete var valkāt sarkanu lūpu krāsu! Vienkārši vajag atrast pareizo sarkano toni, kas strādās tavā labā. Atkarībā no ādas toņa, var noteikt piemērotāko lūpu krāsas toni. Izmēģini dažādas sarkanās lūpu krāsas, lai izšķirtu, kura ir piemērotāka. Labākais veids, lai nēsātu sarkanu lūpu krāsu ir nēsāt to ar pārliecību.

3. Kosmētikai nav derīguma termiņi
Ticiet man, katram grima produktam ir savs derīguma termiņš. Ja esi lietojusi kosmētikas līdzekli ilgāk kā divus gadus, atbrīvojies no tā. Dažādiem produktiem derīguma termiņi mēdz atšķirties, tāpēc, ja pamani kaut ko dīvainu, piemēram, asu smaržu, noteikti atbrīvojies no tā. Nav pareizi uzskati, ka var “atdzīvināt” sažuvušas skropstu tušas, pielejot tām klāt kādu līdzekli, tāpat ar nagu lakām. Ja tās nav lietojamas, tad tā arī lai paliek.

4. Kosmētika nav netīra
Cerams, tu tīri savas kosmētikas otiņas katru nedēļu. Grims ir tikpat netīrs, kā tavas otiņas. Padomā par visām baktērijām, kas dzīvo tavā acu ēnu paletē. Un tagad padomā par visām baktērijām, kas šobrīd atrodas uz taviem acu plakstiņiem. Tīri savu grimu, izsmidzinot dezinfekcijas līdzekli pār paleti, vai ik pa laikam viegli noskrāpē virsējo ēnu slāni. Tev tā var likties kā produkta izšķiešana, bet tas viss ir veselības labad.

5. Samaisi savu skropstu tušu, lai atbrīvotos no savēlumiem
Es nezinu, kas aizsāka šo mītu, bet patiešām daudzas sievietes samaisa savu skropstu tušu vismaz divas vai pat trīs reizes pirms uzklāšanas. Maisot skropstu tušu un visu laiku izvelkot un ieliekot birstīti tūbiņā, tu tikai panāc, ka tajā tiek vairāk gaiss, kas, savukārt, veicina tušas izžūšanu. Ja vēlies, lai tava skropstu tuša nav saķepējusi, tad pēc tās uzklāšanas izķemmē pašas skropstas.

6. Ūdens noturīga skropstu tuša noturas ilgāk
Labi, no vienas puses skatoties – tā ir patiesība. Taču, fakts, ka tā tiek lietota katru dienu, var novest pat pie skropstu izkrišanas. Ūdens noturīga skropstu tuša ir formulēta savādāk nekā regulāra skropstu tuša, un tā nav domāta ikdienas nēsāšanai. Izmantojot to katru dienu, tā var ļoti kaitēt tavām skropstām, jo to pilnībā neiztīri vakara beigās, radot pārpalikumus, kas var radīt acs iekaisumus.

7. Tu vari lietot vienu tonālo krēmu visu gadu
Vai tu domā, ka tavs ādas tonis gada laikā nemainās? Pat tad, ja esi cilvēks pikavippi heti tilille, kas nemēdz ilgstoši uzturēties saulē, tava āda nedaudz mainās no sezonas uz sezonu. Kā arī neesi no tām, kas staigā apkārt ar vienu ādas krāsu uz kakla, bet pavisam citu – uz sejas. Laikā, kad āda paliek gaišāka, arī kakla daļa paliek gaišāka. Tāpēc tonālais, kas piemērots tumšākai ādai radīs redzamas atšķirības starp kaklu.

Kokosriekstu eļļa – veselīga vai kaitīga?

Kokosriekstu eļļa paliek arvien populārāka kā pārtikā, tā arī skaistumkopšanā. Tiek runāts par tās maģiskajām spējām izārstēt dažādas kaites. Bet ko jūs patiešām zināt par šo jauno veselības mikstūru? Kokosriekstu eļļa tiek iegūta no tropos augošajiem kokosriekstiem. Tā ir cieta vai gandrīz cieta istabas temperatūrā. Tai ir dabīgs augstu tauku saturs un ilgs uzglabāšanas laiks. Sakarā ar augsto piesātināto tauku saturu, eļļa tikusi uzskatīta par ļoti neveselīgu, jo negatīvi ietekmē holesterīna līmeni. Taču pēdējos gados šī pārliecība ir izmainījusies, uzsverot vairākas priekšrocības, kas stimulē cilvēku veselību. Ir diezgan daudz diskusijas par šo eļļu un tās iedarbību uz cilvēku. Neskatoties uz daudzajiem pozitīvajiem aspektiem, ir jāapzinās arī negatīvās puses, lietojot savā ikdienā šo eļļu.

Pozitīvās kokosriekstu eļļas īpašības:

 • Kokosriekstu eļļu plaši izmanto skaistumkopšanas vajadzībām. Tā vienmēr ir svaiga, neapstrādāta, nerafinēta. Satur daudz organiskās vielas. Klienti, kas saņem šādu procedūru, kuras sastāvdaļā ir kokosriekstu eļļa, apzinās ka produkts ir tīrs, bez nekādiem papildus ķīmiskiem piejaukumiem.
 • Eļļu izmanto kā straujāku matu augšanas serumu. Tā atjauno matu struktūru un dziedē galvas ādu. Mati paliek mīksti un spīdīgi pēc katras reizes, kad 30 minūtes paturēsiet kokosriekstu eļļas masku uz galvas. Saprotams, kokosriekstu eļļa vislabāk baro sausus bojātus matus, taču tā lieliski darbojas arī kā mitrinātājs. Ir izpētīts, ka eļļa uzlabo spalvas spīdumu arī dzīvniekiem. Taču uz dzīvnieka ādas tā ir jālieto mazos daudzumos, jo ir sugas, kurām nepatīk mazgāties ūdenī, tādēļ visa eļļa paliek uz kažoka, kamēr viņš pats to iztīra.
 • Dienā vienu reizi iedzeriet, izskalojiet un ļaujiet kokosriekstu eļļai dezinficēt jūsu mutes dobumu un zarnu traktu. Viena tējkarote dienā stabilizē zarnu darbību, kā arī padara tīrāku ādu. Tā palīdz cīņā ar metabolismu un liekā svara parādīšanos. Tā sevī ietver aizsardzību pret vīrusiem, infekcijām un baktērijām. Dzeriet kokosriekstu eļļu cīņai pret iekaisušu kaklu.
 • Tā ir lielisks un veselīgs aizvietotājs kulinārijā. Nomaini parasto eļļu un sviestu, pret kokosriekstu eļļu.
 • Kokosriekstu eļļas saturs ir līdzīgs mātes piena saturam, tās sastāvā ir taukskābes un laurskābes, kas nodrošina imūnsistēmu bērniem.
  Taukiem pārvēršoties enerģijā, ķermenim ir vieglāk sadedzināt kalorijas.
 • Palielinoties enerģijai, ko sniedz kokosriekstu eļļas tauki, jums ir vieglāk zaudēt svaru. Dzerot kokosriekstu sulu, no ķermeņa ātrāk tiek izvadītas nevēlamas vielas.

Neskatoties uz daudzajām pozitīvajām īpašībām, vērts apskatīt arī negatīvās kokosriekstu eļļas īpašības:

 • Kokosriekstu eļļai ir ļoti augsts piesātināto tauku saturs. Tie ir gandrīz 12 grami tauku uz ēdamkaroti. Tā varētu būt liela problēma ikvienam, kam ir augsts holesterīna līmenis vai sirds slimības.
 • Viena ēdamkarote kokosriekstu eļļas atbilst ieteicamai devai, ko iesaka dietologi ieturot īpašas diētas. Tiem, kas lieto uzturā īpaši sabalansētu ēdienu, neiesaka lietot šo produktu savā ēdienkartē, jo ar vienu ēdienkarti diezin vai pietiks visai dienai, tādējādi pārkāpjot normas.
 • Kokosriekstu eļļā ir maz kalorijas, tāpēc dietologi iesaka to nelietot atsevišķi, bet gan kopā ar visu kokosriekstu. Tā iegūsiet nepieciešamās olbaltumvielas, kā arī šķiedras, kuras ir piepildītas ar šo svarīgo eļļu.
 • Debates par piesātināto tauku veselīgumu arvien turpinās. Daži eksperti uzskata, ka ne visi piesātinātie tauki ir kaitīgi. Zināms, ka mūsu ķermenim ir nepieciešams noteikts daudzums tauku, lai iekšējie procesi notiktu optimāli. Bet vēl aizvien nav skaidra pārliecība, vai tieši kokosriekstu eļļas tauki ir “pieņemami tauki” organismam.

Dabīgi līdzekļi skaistumkopšanā

Sieviete, dieviete – abi tik līdzīgi vārdi, un nav pamata apstrīdēt. Sievietes izmanto tik daudz līdzekļus, lai patiktu sev un citiem, taču visbiežāk šie līdzekļi satur daudz ķīmiskos elementus, kas ir kaitīgi ādai un veselībai kopumā. Ir daži senseni dabīgi produkti, ko sievietes mēdz izmantot ikdienā, uzlabojot savu skaistumu un nebojājot veselību. Ļoti daudz dabīgi produkti der gan ādas tonusam, gan matu atjaunošanai, gan veselības uzturēšanai, jo satur svarīgu prestamos en linea.

1. Dzert tīru ūdeni ir vislabākais veids, ka attīrīt savu organismu un iegūt skaistu un veselīgu ādas toni. Tas saglabā ādu mitru un nav nepieciešami ķīmiskie mitrinošie krēmi. Tāpat arī samazina grumbas, un ātri atbrīvo ķermeni no toksīniem, neradot pinnes.

2. Rīcineļļa ir matu ātrākai augšanai: skropstas un galvas mati augs pārsteidzoši un neticami ātrāk, ja tiks iesmērēta šī eļļa. Ar matiem viss ir vienkārši, taču skropstu ieziešana ar eļļu var sanāk diezgan nepatīkama. Eļļa var iekļūt acīs, veidot beršanas izjūtas, galu galā radīt asaras, kas noskalos pārējo eļļu. Uz skropstām jācenšas likt pavisam uzmanīgi, jo efekts ir pamanāms prestamos en linea sin buro.

3. Auzu pārslas, kas aplietas ar ūdeni, palīdz attīrīt sejas ādu. Radot nelielu berzi, pārslas izkliedē visas atmirušās šūnas. Auzu pārslas ir spēcīgs līdzeklis, ja āda cieš pret kādu alerģijas izraisītāju.

4. Linsēklas ir veselīgas un palīdz cīnīties ar svara problēmām. Skaistumkopšanā tām ir ādas tonizējoša iedarbība, tā paliek gludāka un tvirtāka.

5. Ēdiet daudz zivis, jo tās satur selēnu. Šis minerāls neļauj ādai novecot neveidojas grumbas un sausas ādas efekts. Sausa āda ir viens no galvenajiem problēmu simptomiem, kuru ātri vēlamies novērst, lietojot mitrinošos un maigos krēmus.

6. Burkānu sula ir iedarbīga gan ādas krāsas uzlabošanā, gan attiecībā uz piņu rašanos. Vitamīni, ko satur burkānu sula, var uzlabot jūsu ādas izskatu, ja ir vizuāli nevēlami plankumi.

7. Ādas mitrināšanai labs līdzeklis ir dabīgais medus. Tas satur daudz vitamīnus, kas mazinās nevēlamus izsitumus, mikroplaisas sausas ādas gadījumā. Medum piemīt antibakteriālas īpašības, tāpēc dziļi ārstē tavu ādu. Nedaudz sacukurotu medu var izmantot kā ķermeņa skrubi, kas palīdz atbrīvoties no atmirušām šūnām. Arī matu barošanai, medus der kā laba maska.

8. Matiem ļoti laba maska ir no sinepju pulvera. Veikalu plauktos var redzēt daudz eļļas, kuras satur sinepju pulveri. Tāpēc, ja šī sastāvdaļa ir tik iedarbīga, tad kāpēc to jaukt kopā ar pārējo ķīmiju? Sinepju pulveri var iegūt samaļot sinepju graudiņus. Pievienojot klāt dabīgu augu eļļu var iegūt lielisku barojošu matu masku.

9. Ja tev ir izteikti bāla āda un nekādi vasarā nevari iesauļot vaigus, tad ir divi risinājumi: ēd daudz bietes vai dzer kokosriekstu eļļu. Abi produkti ir vienlīdz iedarbīgi un viegli pieejami. Bietes vari audzēt savā dārzā, un, ieliekot pagrabā, nodrošināsi veselīgu ādas sārtumu arī ziemā. Kokosrieksts ir eksotiskais auglis, kas ir nopērkams veikalos. Veselīga ir gan sula, gan pats auglis.

10. Ļoti vērtīgs sastāvs ir vistu olās, vai arī jebkurā citā olā. Vislabāk olas ir izmantot matu maskās. Olu maskas var apvienot ar citām dabīgām sastāvdaļām kā sīpolu, medu, bumbieriem, padarot tās vēl spēcīgākas un iedarbīgākas. Atsevišķi veselīgs ir atdalīts olu baltums vai olu dzeltenums. Jēla ola palīdz atjaunot ādu un cīnās ar izsitumiem.