Padomi nagu kopšanai

Kaut gan daudzas sievietes saviem nagiem nepievērš tik lielu uzmanību un to kopšanai nevelta tādas pūles, kā, piemēram, matu un ādas kopšanai, nagi tomēr ir būtiska izskata detaļa. Kopti nagi uzreiz rada koptas un elegantas sievietes tēlu, savukārt atlūzuši, netīri nagi ar bojātām kutikulām rada nevīžīgu iespaidu, pat tad, ja koptēls par to neliecina. Lai nagi būtu skaisti låna snabbt, stipri un veselīgi, ir jāņem vērā virkne ieteikumu to kopšanai.

Nagu vīlēšana

Nagu kopšanā pats svarīgākais ir pareiza nagu vīlēšana, jo tas ietekmēs to, vai nagi lūzīs un plaisās vai nē. Daudzas sievietes ir pieradušas vīlēt nagus ātri švīkājot vīli turp un atpakaļ. Tas nav pareizi, jo tā nags tiek bojāts. Jau to vīlējot rodas sīkas plaisas un nags tiek bojāts. Nagus jāvīlē lēnām un vienā virzienā, lai tos netraumētu, turklāt nebūtu ieteicams ataudzēt nagus un pēc tam tos uzreiz novīlēt. Nagus jāpievīlē regulāri, lai veidotos skaista forma un tie netiktu bojāti.

Pareiza kutikulu kopšana

Patiesībā, kad runa ir par nagu izskatu, daudz lielāka nozīme nereti tiek pievērsta tieši kutikulām, nevis pašam nagam. Jāņem vērā, ka kutikula ir ļoti svarīga, jo pasargā nagus no infekciju iekļūšanas tajos. Tātad, pilnībā nogriezt kutikulas nebūtu vēlams. Tas arī var radīt brūces, kas nudien neizskatīsies pievilcīgi. Vislabāk izmantot knaiblītes jeb standziņas låna pengar snabbt med betalningsanmärkning, turklāt jāpielūko, lai tās būtu asas un labas. Nebūtu ieteicams izmantot kutikulu griezējus, ja vien kutikulas nav īpaši biezas, jo tie var savainot ienadžus.

Nagu tīrīšana

Tās sievietes, kas regulāri veic mājas darbus un dārza darbus zina, cik viegli ir nagus savārtīt un dabūt aiz tiem netīrumus un cik grūti ir no tiem tikt vaļā. Diemžēl netīri nagi neizskatās pārāk pievilcīgi. Pēc tam, kad darīti kādi darbi, noteikti vajadzētu iztīrīt nagu apakšas un noberzt nagus ar sūklīti un ziepēm. Ja nagi palikuši pelēcīgi, izmantojiet citronu sulu, kas tos izbalinās un atkal padarīs tīrus.

Nagu augšanas veicināšana

Svarīgi gan ir ne tikai kopt nagus, bet arī panākt, ka tie paši par sevi aug skaisti un veselīgi. To var izdarīt, ievērojot pareizu uzturu, lietojot vitamīnus un kopjot nagus ar krēmiem un eļļām. Lai nagi augtu spēcīgi, ļoti būtiski ir uzņemt uzturā pietiekošu daudzumu kalcija, tāpēc uzturā ir jālieto piena produkti, rieksti un dārzeņi, kas satur kalciju. Ja ar uzturu to uzņemt neizdodas, noteikti vajadzētu papildus lietot arī uztura bagātinātājus, kas satur kalciju, keratīnu, omega taukskābes un dzelzi. Tāpat arī pašus nagus vajadzētu kopt ar krēmiem un eļļām, lai tie augtu stipri un spīdīgi.

Izvairīšanās no nagu bojājumiem

Vēl svarīgi ir arī censties izvairīties no mehāniskiem nagu bojājumiem. Kā jau minējām, darot dažādus darbus, nagi var tikt novārtīti, taču tie var tikt arī satraumēti un sabojāti. Piemēram, dažādi uzkopšanas līdzekļi ļoti bojā nagus, tāpēc veicot mājasdarbus, noteikti vajadzētu izmantot gumijas cimdus. Tāpat nevajadzētu izmatot nagus, lai kaut ko noskrāpētu vai nokasītu. Tam ir jāizmanto īpaši tīrīšanas instrumenti, nevis savi nagi.

Veselīgā sauna

Lai gan vēsturiskās liecības varētu nodrošināt stabilu pamatu, likt visiem uzskatīt, ka saunas izcelšanās vieta ir Amerika, tomēr galvenokārt tā raksturojas ar Eiropas valstīm, jo īpaši ziemeļvalstu reģionā. Somu pirts kultūra ir labi izveidota un atzīta visā pasaulē – prestamos rapidos. Vienalga, lai kur arī šī kultūra nebūtu cēlusies, tā ir izplatīta rehabilitācijas procedūra mūsdienās ikvienā kūrortā. Tas ir tāpēc, ka ar speciālistu palīdzību, saunas sesija iegūst lielu veselības devu.

Sauna pamatā ir neliela māja vai istaba, kas paredzēta siltuma sesijai. Tā var būt gan sausa, gan mitra. Šajā rakstā mēs apskatīsim dažus no ieguvumiem, kādus mēs varētu sasniegt, dodoties uz saunas procedūru.

Sauna samazina stresu
Tas nav pārsteigums, ka pirts apmeklētāji visbiežāk piemin stresa samazināšanos, kā numur viens saunas priekšrocību topā. Medicīniskie pētījumi nosaka, ka stress mūsu ikdienas dzīvē var negatīvi ietekmēt veselību. Faktiski, lielākā daļa slimību, piemēram, sirds slimības, ir vismaz daļēji saistītas ar stresu. Sildīšanās saunā samazina stresu vairākos veidos – tur ir silts, telpa ir klusa bez trokšņiem no ārpuses. Pirts siltums atslābina ķermeņa muskuļus, uzlabo asinsriti un stimulē endorfīnu atbrīvošanos. Endorfīni liek justies labi, jo tie ir tā saucamie laimes hormoni.

Sauna izvada toksīnus
Viens no veidiem, kā cilvēka organisms izvada toksīnus ir ar sviedru palīdzību. Dziļa svīšana ir ļoti efektīvs veids, lai izvadītu daudz vairāk toksīnus, kas varētu būt absorbējušies vairākos veidos. Saunas pamata funkcija ir likt ķermenim pastiprināti svīst, tātad arī attīrīties no toksīniem. Jāatzīst, ka lielākā daļa no cilvēkiem ikdienā nesvīst (kas, protams, no vienas puses ir pozitīvi), taču tas nozīmē, ka netiek izvadītas toksiskās vielas un prestamos sin nomina. Paaugstinātā siltuma ietekmē asinsvadi paplašinās, izraisot paātrinātu asins plūsmu. Siltumam virzoties pa visu ķermeni, nervu sistēma sāk sūtīt signālus miljoniem sviedru dziedzeriem, kas ir cilvēka ķermenī. Tā kā sviedru dziedzeri kļūst stimulēti, cilvēks sāk svīst. Sviedri ir galvenokārt paredzēti, lai atdzesētu ķermeni. Dziļa tvaicēšanās saunā palīdz samazināt svina, niķeļa, vara, cinka, dzīvsudraba un ķīmisko toksīnu daudzumu.

Sauna attīra ādu
Karsēšanās saunā ir viena no vecākajām skaistuma un veselības veicināšanas procedūrām, kas attīra cilvēka ādu. Kad organisms caur dziļo svīšanu sāk radīt sviedrus, arī āda tiek attīrīta un uz tās vairs neuzkrājas atmirušās šūnas. Svīšana aizskalo baktērijas no epidermas slāņa un sviedru kanāliem. Poru attīrīšana uzlabo kapilāro asinsriti, vienlaikus sniedzot ādai mīkstāku sajūtu.

Sauna nodrošina dziļu miegu
Pētījumi ir pierādījuši, ka pēc saunas apmeklējuma, cilvēkiem ir dziļāks un atbrīvotāks miegs. Papildus endorfīnu izdalīšanās un siltā ķermeņa temperatūra veicina ātru aizmigšanu un kvalitatīvu miegu visas nakts garumā, it īpaši, ja saunā dodies vakarpusē.

Sauna dedzina kalorijas
Saunas terapija ir lielisks veids, kā piedzīvot svara zudumu ar minimālu piepūli. Saunas procesa laikā sirdsdarbība būtiski palielinās, kas ir dēļ sausā karstuma. Sauss karstums nav iespējams visās pirtīs, tāpēc vispopulārākā kā svara zaudēšanas metode ir ieteicama infrasarkano staru sauna. Zinātnieki ir izpētījuši, ka 20 minūšu saunas terapija aptuveni 80 grādos pēc celsija var sadedzināt līdz pat 500 kalorijām. Organisma vielmaiņas ātrums sāk darboties līdzīgi kā darot fiziskas aktivitātes. Svīšanas process pats par sevi prasa lielu enerģijas patēriņu.

Sauna veicina sociālo mijiedarbību
Ļoti daudz mūsdienās ir iespējamas publiskās saunas, taču arī privātās saunas ir lieliska tikšanās vieta, kur sapulcēties nedēļas nogalēs. Tas ir lielisks sociālais instruments un creditos con asnef, kā mijiedarboties ar draugiem un radiniekiem. Ne visi cilvēki spēj izturēt lielā karstumā, bet tas nenozīmē, ka došanās uz saunu ir sēdēšana tikai lielā karstumā. Sauna ir process, ko var baudīt arī sēžot un pļāpājot pie kamīna, kamēr pārēji ciemiņi perās saunā.

Princeses Diānas skaistuma padomi

Sievietei ir jārūpējas par savu izskatu ne tikai apkārtējo dēļ, bet arī savai labsajūtai. Princeses Diānas grima māksliniece Marija Grīnvela reiz teikusi, ka viņa ir sapratusi matu un grima spēku, un tas ir kaut kas, ko nekad nedrīkst novērtēt par zemu. Tikpat skaista cik no ārpuses, viņa bija arī iekšpusē – viss, ko viņa darīja sākot ar frizūru un beidzot ar zilu acu zīmuļa uzvilkšanu – uzkrāja starptautisku uzmanību. Viņas kāzu ceremoniju vien vēroja 17 miljoni skatītāju no visas pasaules. Un, lai gan dabiskais skaistums vijās cauri viņai, tomēr pastāvēja daži triki, kurus Princese mēdza izmantot billigste kviklån. Lūk, daži skaistumkopšanas padomi, kuriem līdzi dzīvoja Princese Diāna.

1. Sekot pareizai ādas kopšanas rutīnai
Viņai bija visneticamākā āda, kura arī dienas beigās neizskatījās nogurusi. Iespējams, ka tie ir bijuši ģimenes gēni, tomēr, par sliktu nekad nenāca pašsaprotamas sejas kopšanas procedūras – tīrīšana, tonizēšana, mitrināšana, un piemēroti serumi ar SPF aizsardzību katru dienu.

2. Vienmēr labi izgulēties
Kvalitatīvs jautājums bija neatņemama Princeses Diānas skaistumkopšanas rutīnas sastāvdaļa. Un nav brīnums, ka tas ir patiešām svarīgi. Miega trūkums liek ādai izskatīties bālai un nogurušai, jo tiek traucēta asins cirkulācija. Negulēšana izraisa stresu, kas var pasliktināties līdz pat ādas slimībām.

3. Darīt visu ar mēru
Princese Diāna darīja visu ar mēru – viņa nelietoja alkoholu, kas padarīja ādu par 100% labāku. Ja tu smēķē vai lieto alkoholu, tu iznīcini pašu svarīgāko skaistumkopšanas līdzekli – ādu. Ar kosmētiku nevajag pārspīlēt, jo, ja tā būs uzklāta pārāk daudz, ādai kļūs grūti elpot un tā var palikt nedabīgā tonī.

4. Dari visu secīgā kārtībā
Vienmēr jāsāk ar mitrinošu krēmu, pēc tam uzliekot tonālo krēmu, kas atbilst ādas tonim, un pēc tam izmantot korektoru, lai paceltu acu zonas. Skropstu tuša un lūpu krāsa ir vislabākais akcents un lielākā dāvana, ko var izmantot katra sieviete.

5. Nelieto acu zīmuli, kas atbilst dabīgajai acu krāsai
Princese Diāna bieži lietoja zilu acu zīmuli līdz brīdim, kad satika savu grima meistari Grīnvelu. Pēc šīs tikšanās, meistare izskaidroja, ka Princeses zilajām acīm neiet klāt tāda paša toņa acu zīmulis, jo tas padara acis blāvas un nepamanāmākas. Ja tev ir skaistas zilas vai zaļas acis, noteikti izmanto citu krāsu acu zīmuļus.

6. Uzklāj skropstu tušu sākot no saknēm uz augšu
Pareiza skropstu tušas uzklāšana veicina garāku skropstu efektu un arī nebojā tās. Tušas pareizs uzklāšanas princips ir sākt no apakšas uz augšu, virzoties vibrējošās kustībās. Paši pēdējie tiek nokrāsoti skropstu gali, tādējādi tie tiek pagarināti rentefrit lån.

7. Nekad neizej no mājas neiesmaržojoties
Princese Diāna vienmēr un visur lietoja savas smaržas. Tā ir milzīga lieta sievietes dzīvē. Smaržas ir sava veida gala pieskāriens visam skaistumam, ko esi izveidojusi pirms ej ārā no mājas. Aromāts padara sievieti šiku un dievišķu, tas ir katras sievietes unikālais rotājums.

8. Eksperimentē ar saviem matiem
1990. gadā, kad modē bija gari mati, Princese Diāna atļāvās aiziet pie sava friziera un palūgt viņai izveidot ekstremālu frizūru – nogriežot matus ļoti īsus. Krasā pretstatā ar gariem un apjomīgiem matiem, viņa piešķīra sev sportisku un izaicinošu izskatu. Un iedomājies? Tas ir tieši tāds izskats, kādu mēs viņu līdz pat šai dienai atceramies un iedomājamies.

Zobi – cilvēka skaistākā rota

Ne tikai skaisti runājot jūs izceļat savu personību. Ideāli zobi ir kā dvēseles spogulis, tāpēc par tiem īpaši ir jārūpējas. Daudzi ārējie faktori izdara lielu ietekmi mūsu zobiem un smaganām. Svarīgi ir saprast, ka mūsu zobi, smaganas un mēle absorbē ap 95% no visa, ko ieliec mutē. Zobi un smaganas paliek vājākas no nepareiza uztura, ko mūsdienās tik daudz lietojam. Kalcijs un fosfors, kas ir zobu galvenie pamata bloki, tiek noārdīts nekopjot savus zobus un palielinot baktēriju kolonijas, kas krājas no vienas ēdienreizes līdz otrai. Bet slikti ir arī tas, ka lai gan mums ir pieejami zobārsti, tad tie parasti maksā visai dārgi un cilvēkiem apt nereti nākas ņemt kredītus kiirlaenud, lai varētu šos zobārstus atļauties.

  • Lai zobi būtu skaistu un veseli, ir jārūpējas par tiem, ievērojot dažus padomus.
  • Piekop veselīgu dzīvesveidu, kas nostiprina zobu struktūru un neļauj tiem bojāties
  • Lieto uzturā mazāk ogļhidrātus un apstrādātus augu eļļas produktus, kas nodrošina labvēlīgu vidi baktērijām. Izvairies no produktiem, kas iekrāso zobus, piemēram, kafija. Pēc ēdienreizēm mazgā zobus, iztīrot visus ēdiena pārpalikumus, kas palikuši zobu starpā. Tā vietā lieto uzturvielām bagātus produktus, minerālvielas, ko iegūst organisms, tādējādi regulējot kalcija uzkrāšanos zobos.

Tīri zobus, kad rodas iespēja
Galvenais mērķis, tīrot regulāri zobus – novērst cieto nogulšņu (zobakmens) un mīksto nogulšņu (aplikums) uzkrāšanos uz zobiem. Mazgāšana pasargā no baktēriju veidošanos, kas var bojāt zobu struktūru, iekļūstot dziļākos nervu audos. Pārliecinies, ka arī mēle un smaganas ir tīras.

Maini zobu birstes
Sterilizējot savu zobu birsti, tu nepasargā zobus no mikrobu atkal veidošanās. Kā jau minēts, mūsu mutes dobums spēj absorbēt 95% no visa, ko tas uzņem. Tāpēc zobu birstes jāmaina vismaz ik pēc pus gada. Sterilizējot zobu birsti tu nepanāc, ka visi iepriekšējie mikrobi ir iznīcināti pilnībā. Zinātnieki ir laiduši klajā savu antibakteriālo zobu birstu inovāciju, kas automātiski iznīcina visas baktērijas pēc tās izmantošanas. Noturot šādu sterilu stāvokli līdz pat nākamai mazgāšanas reizei.

Izmanto zobu diegu
Parastā zobu birste nav paredzēta tīrīšanai starp zobiem. Tas ir darbs zobu diegam un tavai pacietībai. Bieži vien cilvēki neizmanto zobu diegu, jo uzskata to par lieku ķimerēšanos. Diegs iztīra zobu starpas un smaganu “kabatas”. Netīrumi cilvēka acij var būt neredzami, pat mikroba lielumā, taču ir svarīgi, lai tie tiktu iztīrīti. Zobu bojāšanās un caurumu veidošanās visbiežāk notiek tieši netīrot zobu starpas.

Tīri zobus pareizā tehnikā
Tīrīt zobus divreiz dienā palīdz uzturēt mutes dobumu un smaganas veselas no slimībām. Bet ne tikai tīrīšana ir svarīga – jāzina arī pareiza tehnika kā to darīt. Veselus un skaistus zobus ietekmē tādi faktori kā: zobu birstes veids, tīrīšanas spēks, zobu pasta. Zobu birstes ar mīkstiem sariem viegli noslauca pārtikas atlikumus, nekairinot smaganas. Tas ir īpaši paredzēts jutīgo smaganu īpašniekiem. Necenties berzt zobus spēcīgi, lai, it kā aizslaucītu visus netīrumus, tā tu var sabojāt zobus. Turi zobu birsti 45 grādu leņķī. Pārliecinies, ka esi izmazgājis priekšu, aizmuguri un zobu virsmu. Zobu pastu labāk izmanto bez fluorīda saturošiem elementiem. Vislabākās veseliem zobiem ir bioloģisko vielu pastas, tādas, kuru sastāvā ir ēteriskās eļļas, smiltsērkšķi, kanēlis, krustnagliņas.

Neizvairies no zobu ārsta un higiēnista apmeklējumiem
Arī tad, ja liekas, ka zobi ir veseli un skaisti, ieteicams reizi gadā iziet apskati. Bieži vien ar savu aci bojātu zobu nevar pamanīt, kā arī sāpes vēl neesi jutis. Taču, jāzina, ka brīdī, kad sajūti sāpes, zoba bojājums jau ir diezgan dziļš. Ne pārāk bieži, bet vari doties uz robu rentgenu, kas precīzāk ļaus ārstam apskatīt, vai nav nepieciešams salabot.

Paldies laenme.ee – laenud ilma konto väljavõtteta – par informācijas sagatavošanu šim rakstam.

Skaista dabīga āda neizejot no mājas

Vai nevainojama āda ir pārāk daudz prasīts? Mēs mēģinām arvien jaunus paņēmienus, kā uzlabot ādas skaistumu, izmantojot pret-novecošanas krēmus, mitrinošos krēmus, tonālā krēma bāzes vai dažādas sejas maskas. Mēs esam gatavi izmantot jebko, lai pēc smagas negulētas nakts, ko pavadām apkrāvušies ar darbiem, nākamā rītā nebūtu redzami tumšie apļi zem acīm. Ir jāsaprot, ka vienas nakts laikā brīnumi nemēdz notikt un sejas kopšanai ir jāpievēršas nopietni un neizlaižot nevienu procedūras dienu.

Sekojot dažiem viegliem trikiem, mēs varam risināt ādas kopšanas problēmas. Eksperti, kas ikdienā saskaras ar daudzām ādas problēmām iesaka tieši šādus skaistumkopšanas noslēpumus:

1. Pārliecinies, ka vienmēr (ar uzsvaru – vienmēr!) esi noņēmusi dekoratīvo kosmētiku, pirms iekrīti zem siltām segām. Ādai pati nepieciešamākā lieta ir elpošana – naktī tā ir īpaši svarīga. Grims, kas ir palicis uz sejas, ja neesi to noņēmusi, aizsprosto poras, pa kurām āda saņem skābekli. Rezultātā ir liela ticamība, ka pamodīsies ar vienu lieku pinni un/vai nevēlamu plankumu uz sejas. Pēc kosmētikas noņēmēja palutini ādu ar olīveļļu, maigi iemasējot to ādā, kas papildus noņems grima pārpalikumus un netīrumus. Vismaz reizi vai divas, veic sejas ādai pīlingu. Svarīgi regulāri atbrīvot ādu no atmirušajām šūnām. Lai procedūra būtu dabīgāka, vari izmantot dabiskos materiālus, no kā pagatavot nepieciešamo masu, piemēram, auzu pārslas. Pēc pīlinga āda paliek veselīgāka, gaišāka un iegūst mirdzumu.
2. Citrons ir viena no labākajām sastāvdaļām, ko var izmantot, lai iegūtu skaistu ādu. To vari izmantot daudzo sejas attīrošo losjonu vietā. Skābe, ko satur citroni palīdz cīņā ar atmirušām šūnām, saglabā ādu skaistu un bagātina ar C vitamīnu. Tas samazina tumšo plankumu redzamību, izmantojot savas balināšanas īpašības. Svaigi spiestu citrona sulu vari izmantot arī kakla ādai.
3. Gurķis ir veselīgs pārtikas produkts, kas var aizstāt tavus centienus mitrināt ādu ar ķīmisku krēmu palīdzību. Tas ne tikai mitrina ādu, bet arī veicina savelkošu procesu. Bojātu šūnu uzlabošanai savelkošais process ir īpaši svarīgs, neļaujot mikrobiem iekļūt un kairināt ādu.
4. Tu esi tas, ko tu ēd – sen zināms, bet precīzs teiciens. Tādi ēdieni, kas ir pārāk asi, pārsālīti, cepti, jāmaina pret svaigu ēdienu (augļiem, dārzeņiem), olbaltumvielu bagātu pārtiku. Uzturā svarīgi lietot daudz C vitamīnu saturošu produkciju, kā arī zema tauku un cukura satura ēdienus. Āda staros no veselības, ja lietosi mazāk taukainus ēdienus.
5. Mēģini gulēt vismaz 8 stundas katru nakti. Ja ķermenis nesaņems pietiekami daudz miega, tava āda izskatīsies nogurusi, tāpat kā jūs paši. Lai dabiski mierinātu un dziedinātu nogurušu sejas ādu, divreiz nedēļā uzliec uz sejas medus kārtu. Nevajadzētu aizrauties ar ķīmisku kosmētiku, piemēram, mitrinošo sejas krēmu lietošana pirms gulētiešanas.
6. Ikdienā mēģini izvairīties no stresa cik vien iespējams. Vai esi pamanījusi, ka situācijās, kad esi satraukta un nervoza, tava sejas āda izceļas ar taukainu spīdumu vai nevēlamu pinni? Tas ir tāpēc, ka stresa situācijas organisms ražo hormonus, kas izrausa ādas taukainību. Pamēģini šādās situācijās meditācijas praksi un mierīgāku elpošanu.
7. Veido pati savas sejas maskas, no izejvielām, kas atrodas tavā virtuvē. Internetā ir daudz un dažādas masku receptes, kuras var izmantot konkrētam ādas tipam, dažādu problēmu novēršanai (pinnes, plankumi, akne). Dažas no maskām ir tik vienkāršas, kā pārgriezt kartupeli uz pusēm un iemasēt ar to ādu.

Kā tikt pie skaistiem gariem matiem?

Bērnu pasaku grāmatās, visām princesēm ir skaisti, gari mati, tāpēc jau kopš bērnības gari mati ir skaistuma etalons. Taču ko darīt, ja mati neaug tik ātri kā gribētos? Matu augšana ir atkarīga no to struktūras. Plāni mati, kas ir gēnos kopš dzimšanas, nespēj izaugt tikpat viegli un ātri kā biezi mati. Var lietot daudz un dažādas matu atjaunojošas un barojošas maskas, bet jāpiedomā arī par saviem paradumiem. Ja pieturēsies pie pāris ieteikumiem, tie augs daudz ātrāk un būs veselīgi, neatkarīgi kāda ir struktūra.

Ēd veselīgu uzturu
Ēdot veselīgu pārtiku, kas ir bagāta ar proteīniem, matu struktūrai svarīgiem vitamīniem un minerālvielām ir būtisks priekšnoteikums, lai mati augtu veselīgi un nelūztu. Saprotams, ka matu lūšana kavē to augšanu. Izvēlies savā uzturā pārtiku ar bagātīgu A, B, C, E vitamīnu sastāvu, kā arī dzelzi, cinku, varu, magniju un selēnu. Matu struktūrai īpaši svarīgi ir B vitamīnu kompleksi. Šādas izejvielas ir piena izstrādājumos (piens, siers, jogurts), vistas olās, lasī, spinātos, pētersīļos, greipfrūtos, avokado, rupjmaizē un citos produktos. Papildus pārtikas produktiem, dzer svaigi spiestas sulas. 3% no matu sastāva veido omega-3 taukskābes, kas izzūd, ja mati ir novājināti, bieži krāsoti un nelutināti ar bagātīgām barojošām maskām. Lai atjaunotu omega-3 sastāvu matos, uzturā lieto zivis, pupas, valriekstus un olīveļļu. Paturi prātā, lai tev nekad netrūktu šīs svarīgās uzturvielas, jo tieši tas, ko tu ēd var pozitīvi vai negatīvi ietekmēt to augšanu. Cinka un E vitamīnu trūkums var novest pie matu izkrišanas vai pilnīgas to zaudēšanas.

Masē galvas ādu
Galvas masēšana veicina asins plūsmu uz galvas ādu, kas stimulē matu folikulu. Mēneša laikā mati paaugas ap 2,5 centimetriem, taču, ja galvas āda nebūs pietiekoši apasiņota, tas var traucēt augšanai. Masē matus vismaz divas minūtes katru dienu, ar pirkstiem viegli kustoties no pieres daļas uz pakausi. Šādu “sauso” masāžu veic katru dienu, bet vismaz reizi nedēļā atvelti galvas ādas masēšanai ar karstas eļļas palīdzību.

1. Uzklāj eļļu (vēlams uzsildītu) vai matu balzamu uz saviem matiem
2. Maigi ar pirkstiem masē galvas ādu apļveida kustībām vismaz piecas minūtes
3. Rūpīgi izskalo eļļu vai balzamu no matiem. Eļļas izmazgāšanai nedaudz ilgāk skalo matus.

Veic kontrasta dušu un regulāri mazgā matus
Ik reizi, kad mazgā matus, beigās veic kontrasta dušu – pārmaiņus uzlaid gan siltu, gan aukstu ūdeni. Kā pēdējo darbību atstāj aukstā ūdens skalošanu. Zināms, ka siltā ūdenī atveras poras, kas arī palielina iespēju, ka mati var vieglāk izkrist. Auksts ūdens aizver poras, nostiprinot saknes, kas cieši paliek galvas ādā. Jāatceras, ka regulāri jāmazgā savi mati, kā arī ķemme, ko lieto. Kopšanas līdzekļi aizsprosto poras, neļaujot matam izstiepties. Sportojot svīst arī galvas āda, tāpēc pēc katras nodarbības centies mazgāt matus. Jāatceras, ka pēc matu mazgāšanas nedrīkst ķemmēt pilnīgi slapjus matus, sākumā tikai izšķir savēlušos matus ar pirkstu palīdzību. Nosusinot matus nebužini ar dvieli, lai mati nav izspūruši un tas var veicināt izkrišanu un laušanu.

Izvairies no stresa ikdienā
Stress ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas veicina matu izkrišanu. Pētījumi liecina, ka stress traucē normālu matu augšanas ciklu. Lai izvairītos no stresa, izmanto meditāciju, elpošanas vingrinājumus vai citas relaksācijas metodes. Pārliecinies, ka tavs organisms saņem pilnvērtīgu 8 stundu miegu. Miega laikā izdalās matu augšanas hormoni, tāpēc uzskata, ka miegs veicina matu skaistumu.

Kā samazināt skaistumkopšanas sliktos ieradumus?

Ikdienā mēs nepiedomājam, bet daži slikti ieradumi atstāj nelabvēlīgu iespaidu uz ādu, nagiem un matiem. Dažas vienkāršas izmaiņas spēs uzlabot tavu izskatu. Ķermenis bieži vien mums saka priekšā, ja kaut kas nav labi, vai tam ir kas nepieciešams. Visbiežāk lielākā problēma ir kādu uzturvielu trūkums, taču arī cilvēks pats ar saviem sliktajiem ieradumiem veicina problēmu rašanos. Ja ir radušās problēmas, ieteicams ir doties pie speciālista, uzklausīt ieteikumus un tos pildīt. Ir daudz veidi, kā tu ikdienā vari samazināt problēmu rašanos uz savas ādas, nagiem vai matiem.

Izvairies no savas sejas aiztikšanas
Izvairies ikdienā regulāri pieskarties savai sejai. Padomā tik, kam tu pieskaries ar savām rokām visas dienas laikā. Visas baktērijas, kas tie iegūtas, pieskaroties dažādām lietām un virsmām, nonāk uz sejas tajā pašā brīdī, kad tai pieskaries. Ja tev ir patiešām grūti izvairīties no šī ieraduma, tad pārliecinies, ka rokas ir tīras un nomazgātas. Mazgāt rokas ik uz soļa ir sarežģītāk, jo ne vienmēr tuvumā ir ūdens krāns. Tāpēc izvairies no kārdinājuma pieskarties savai sejai, it īpaši, ja tā sāk niezēt. Drīzāk ieteicams ir izmantot savu drēbju iekšpusi, lai novērstu niezi, bet pārliecinies, lai arī tās ir tīras.

Nelaizi savas lūpas
Nolaizot savas lūpas, siekalas nožūst un var sākt sprēgāt. Regulāri lieto lūpu balzamu un dzer ūdeni, lai mitrinātu sausuma sajūtu. Bieza vazelīna kārta ir labākais veids, kā novērst lūpu plaisāšanu. It īpaši vietās, kur pūš gaisa kondicionētāji, vazelīns vai citi mitrinoši līdzekļi ir nepieciešami. Ik pa laikam vari veikt lūpām pīlingu, ar apļveida kustībām maigi iemasējot smalku cukuru. Šāda procedūra ir nepieciešama, lai lūpas labāk apasiņotu, neradot biežu sausuma sajūtu.

Neberzē acis
Āda apkārt acīm ir ļoti jūtīga un plāna. Berzējot tās, vari izraisīt iekaisumu, un apsārtušas acis. Izmanto papīra salveti vai pirksta galu, lai atvieglot jebkādu kairinājumu un nodrošinot tīrību. Centies pēc iespējas maigāk noņemt kosmētiku. Izmanto nevis berzēšanas, bet paturēšanas taktiku. Tas ir, uzklājot uz vates tampona kosmētikas noņēmēju un uzliekot uz aizvērtas acs. Paturi to dažas sekundes, kamēr visa kosmētika būs izšķīdusi un iesūkusies vatē.

Neaiztiec pinnes
Pinnes ir ādas poras, kas ir piepildītas ar nevēlamām baktērijām. Pieskaroties tām, tu kairini ādu vēl vairāk, palielinot iespēju, ka blakus izveidosies nākamā šāda pinne. Vislabākais veids kā dabiskos ceļos tikt galā ar pūtīšu veidošanos ir skalot seju ar tējas koka eļļu vienu reizi dienā. Pinne paliek mazāk pamanāma un iekaisums pazudīs.

Nemazgā matus katru dienu
Skaistumkopšanas eksperti stingri iesaka nemazgāt matus katru dienu, jo šāda mazgāšana var noārdīt dabiskās eļļas, kas veidojas uz galvas ādas. Cilvēkiem ar īsiem matiem vismaz līdz plecam, ieteicams mazgāt katru otro dienu, jo pretējā gadījumā frizūra neizskatīsies tik labi, bet garāku matu īpašnieces var atļauties mazgāt karu trešo vai pat ceturto dienu.

Ēd veselīgu pārtiku
Visam organismam ir nepieciešamas svarīgas uzturvielas, kas ir zaļumos, svaigos augļos un citos produktos. Nagiem, matiem un ādai ir ļoti nepieciešami vitamīnu kompleksi, ko vislabāk ir uzņemt ar pārtiku. Ēdot taukainus un ķīmiskus ēdienus tu izbojā dabīgo uzturvielu sastāvu organismā. Svarīgu vielu pazušana no organisma parādās uz nagiem (tiem kļūstot vājākiem), matiem (tiem izkrītot), uz ādas (tai paliekot taukainākai un problemātiskākai).

Kā iegūt stiprus un veselus matus

Ir jāveic vairāki svarīgi soļi, lai veicinātu garu un spēcīgu nagu augšanu. Laba kopšana, sliktu ieradumu pārtraukšana un pareizs uzturs ir paši svarīgākie noteikumi, lai tavi nagi būtu veseli. Vāji nagi var novest pie to virskārtu plaisāšanas, nodriskātām malām, vai sāpīgiem ienadžiem. Centies savā ikdienā izmantos dažus svarīgus noteikumus, un rezultātā iegūsi skaistus un koptus nagus, par kuriem nebūs jākaunas.

1. Mitrini nagu ienadžus ar eļļu. Sausi nagi ir trausli nagi, tie ātrāk plaisās. Lai samazinātu plaisāšanu, iemasē eļļu (var arī mitrinošu krēmu, taču eļļa ir iedarbīgāka) katru vakaru pirms gulētiešanas. Nakts laikā nagi tiek dziļi baroti un mitrināti.

2. Pārtrauc savus sliktos ieradumus, kas kaitē nagu veselībai. Regulāri, stresa ietekmē, cilvēki mēdz knibināt vai grauzt nagus. Tas ne tikai kaitēs tavai nagu veselībai, bet arī var izraisīt baktēriju vairošanos mutē. Lai samazinātu šādu sliktu ieradumu, katru reizi, kad nonāc nervu sabrukumā stresa situācijā, košļā košļājamo gumiju.

3. Pārstāj pieaudzēt mākslīgos nagus ar akrilu vai gelu. Nagu atjaunošanas procedūrā, noņemot mākslīgo nagu, tiek sagrauta dabīgā struktūra. Tie paliek sausi, trausli un maz ticams, ka veicinās strauju augšanu. Nagi pārstāj uzņemt skābekli, jo to kavē nedabīgais gels, kas ir pārklāts uz virskārtas. Nav runa tikai par to, ja mājas apstākļos pati centies noņemt savus gela nagus, bet arī pareizi noņemti nagi pie speciālista bojā dabīgo struktūru. Ja tomēr vēlies palikt pie šī kaitīgā ieraduma, tad dari to pārmaiņus. Ik pa laikam noņem gela nagus, tā vietā veicot tradicionālo manikīru.

4. Ēd veselīgu uzturu un bagātinātājus. Sabalansēts uzturs ar lielu vitamīnu un minerālvielu saturu ir pietiekams, lai izvairītos no nagu problēmām. Nagu augšanai ir nepieciešams proteīns, kalcijs, dzelzs, cinks un B vitamīnu komplekss. Neveseli nagi iegūst dzeltenu nokrāsu un balti pleķīši, ko mēdz dēvēt par nagu ziedēšanu, pasaka priekšā, ka organismam trūkst kāds svarīgs vitamīns.

5. Rūpīgi izvēlies nagu lakas, kādas lieto ikdienā. Nagu lakas, kas satur formaldehīdus, padara nagus trauslus un sausus. Pamēģini ik pa laikam pamainīt firmas, lai redzētu, kura vislabāk der taviem nagiem. Dermatologi iesaka atstāt nagu laku ne ilgāk kā uz piecām dienām. Necenties lietot bāzes nagu laku, tā vietā izmanto losjonu, kas mitrina rokas, tai skaitā nagus.

6. Neknibini nost nagu laku. To darot, kopā ar krāsu tiek noņemts arī naga virsējais slānis, kas veido pamata bāzi. Nagu lakas noņemšanai izmanto tikai speciālus noņēmējus. Neberzē nost nagu laku, bet paturi dažas sekundes uz naga vates tamponu, kas ir piesūcināts ar nagu lakas noņēmēju. Laka pati atdalās, un, noņemot tamponu, atliek tikai noslaucīt atliekas. Pēc lakas noņemšanas, atceries mitrināt nagus ar eļļu vai mitinošu krēmu. Eksperimentē ar dažādiem nagu lakas noņēmējiem, jo ir tādi, kas satur acetonu un bez acetona. Acetons ātrāk noņem nagu laku, taču padara nagus sausus. Bez acetona nags netiek tik ļoti sausināts, taču ir jāpagaida ilgāks laiks, lai laka atšķaidītos. Izmēģini, kurš no abiem veidiem taviem nagiem būs piemērotāks.

7. Pārtrauc lietos savus nagus kā instrumentus. Ir daudzas situācijas, kad liekas, ka ar nagu palīdzību var atrisināt visas problēmas – atlīmēt uzlīmes, noņemt atslēgas no piekariņa, notīrīt sažuvušu superlīmi. Taču visas šīs situācijas strauji bojā tavu nagu kārtu, veicinot ātru lūšanu un plaisāšanu. Labākais veids, kā nodrošināt veselu un skaistu nagu augšanu ir pielietot ikdienā palīginstrumentus, piemēram, šķēres vai citus asus priekšmetus.

Masāža katra gaumei

Masieris ir profesija, kas ar savām kustībām un enerģiju sniegs jums lielisku relaksāciju un ķermeņa atslābumu. Masāžu veidi ir daudz un dažādi. Tos izvēloties, ir jāsaprot, kam tās ir domātas, jo ne visas masāžas ir paredzētas katram klientam: masāžas var būt ārstnieciskas, vai tikai relaksējoši enerģijas avoti.

Taizemes Thai masāža ir viena no Austrumu masāžas veidiem. Jau no seniem laikiem, šo masāžas veidu piekopa budistu tempļos. Tās pamatā ir akupunktūras dziednieciskais spēks – tiek izdarīts spiediens uz īpašiem enerģijas punktiem jūsu ķermenī. Īpaši ieteicama cilvēkiem, kuriem ir sēdošs darbs, lai pasīvi izvingrinātu ķermeni. Enerģijas punktu masēšana uzlabo locītavu kustību, ārstē muguras sāpes un uzlabo stāju. Savā veidā Taizemes masāža atgādina jogu, tāpēc tiem, kuri nav ar to nodarbojušies, dažbrīd šī masāža var likties sāpīga. Šī masāža nav ieteicama grūtniecības laikā un cilvēkiem, ar nopietnām sirds un ādas slimībām.

Medus masāža ir vitamīniem bagātīgākā masāža, kas liek asinīm daudz labāk riņķot mūsu ķermenī. Medus ārstniecībā tiek izmantots no seniem laikiem, un tā dziednieciskās spējas vēl nekas nav pārspējis. Vienlaicīgi dziļi attīrot ķermeni no toksīniem, medus padara ādu maigi zīdainu un smaržīgu. Vienīgi cilvēkiem, kuriem ir alerģija pret jebkādiem bišu produktiem, nebūs vēlama šāda masāža. Medus masāžu var veikt konkrēti kādai vietai: galvai, rokām, kājām, celulīta novēršanai, kā arī visa ķermeņa relaksācijai.

Šokolādes masāža ir viena no smaržīgākajām masāžām, kas lieliski atbrīvo no ikdienā sakrātā stresa. Pavadot stundu ilgu procedūru šokolādes smaržas ieskautam, garastāvoklis un tonuss paaugstinās. Tā ir lēna un mierīga masāža, īpaši atbrīvojot saspringtākos punktus. Procedūras ar šokolādi var būt: ietīšanas, klasiskās masāžas, sejas maskas.

Karsto akmeņu masāža (Stone terapija), kurā izmanto uzsildītus karstus vulkāniskos iežus Bazaltus. Tie ir dažāda lieluma, katrai ķermeņa daļai: muguras, krūšu zonai un kāju masāžai izmanto lielākos un ovālos bazaltus, bet pirkstiem, kaklam un sejai plakanos un mazos. Katram klientam individuāli tiek uzsildīti bazalti, līdz pat 60 grādu temperatūrai; tiem, kuriem ir izteikta jutība uz karstām temperatūrām, silda daudz mazākos grādos. Šīs masāžas principā ir sniegt enerģiju caur akmeņiem, kas ir dabīgi veidojušies sacietējot magmai. Tie nav mehāniski slīpēti, tāpēc ietver sevī arī stipro vēja, saules vai jūras viļņu enerģiju. Akmeņi sniedz pat lielāku enerģiju, kādu var gūt masējot ar cilvēka rokām.

Masāža ar pindām ir aizgūta no Taizemes SPA rituāliem. Pindas ir mazi ārstnieciski spilventiņi, kas ir pildīti ar zāļu tējām, ziediem, saknēm un mizām. Visbiežāk spilventiņi ir veidoti no dabīga linu auduma. Masāža ar pindām tiek veikta muguras, plecu un vēdera daļā. Tās ir samērā lielas, lai pārklātu un izsildītu lielāku ķermeņa laukumu. Pindu maisiņi ir vēl iedarbīgāki enerģijas avoti kā karstie akmeņi, jo papildus mitrina ādu un padara to tvirtāku.

Limfodrenāžas masāža ir iedarbīga pret novecošanu un liekā svara veidošanos. Masāžas princips ir stimulēt vielmaiņu un izdalīt no organisma liekos toksīnus, kā arī nostiprināt imūnsistēmu, jo tieši tā ir atkarīga no limfu pareizas darbības. Tā ir populāra masāža sievietēm, kuras cīnās ar celulītu un vietām, kuras visgrūtāk trenēt. Arī jaunajām māmiņām pēc dzemdībām ātrāk palīdz atgūt formu ar šīs masāžas palīdzību. Grūtniecības laikā un cilvēkiem ar sirds un asinsrades slimībām masāža nav ieteicama. Šāda masāža tiek piedāvāta gan masējot SPA speciālistam, gan tā pavadībā ar aparātiem.

Kas ir SPA?

Šos trīs populāros burtus SPA tulko no latīniskā vārdu salikuma “Sanus per Aquam”, kas latviski nozīmē “Veselība caur ūdeni”. Tieši no seniem laikiem, ir aizgūtas visas skaistumkopšanas procedūras, kurās izmanto ūdeni un tā enerģiju. SPA vēsture ir sena un leģendām caurvīta. Nosaukums “SPA” radies no Beļģijas pilsētas nosaukuma. To tā arī sauc – SPA, kas šobrīd raksturo gandrīz katru skaistumkopšanas salonu. Sākotnēji šo ūdens kūrorta pilsētu izmantoja Romiešu karavīri, kas pēc savām cīņām devās uz turieni atpūsties un relaksēties. Termālie ūdeņi paātrināja kaujās iegūto ievainojumu dzīšanu. Ārstniecības pirmsākumi meklējami jau Senajos Romas laikos. Romieši izmantoja termālās vannas un termālos ūdeņus. Viņi ticēja ūdens lielajam spēkam. Apgūstot jaunas SPA ūdens procedūras, daudzi kūrorti tika celti tieši ūdeņu tuvumā, Francijas un Itālijas krastos.

Mūsdienās nosaukums SPA ir ļoti dažādojies un katrs mazākais skaistumkopšanas salons, kur ir vismaz viena procedūra ar ūdeni, dēvē sevi par SPA.

SPA var izdalīt trīs grupās:

1. DAYSPA iekļauj sevī visnepieciešamākās procedūras, kuras var apmeklēt katru dienu. Bieži tiek veidoti tirdzniecības centros. Tas ietver sejas procedūras (pīlingi, masku likšana), manikīra un pedikīra pakalpojumus un citas ikdienišķas lietas.
2. MEDISPA ir centri, kuru procedūru sarakstā ir arī ārstnieciskā novirze. Papildus vienkāršām skaistumkopšanas procedūrām, pieejams arī profesionāls ārstēšanās kurss, var ne tikai relaksēties, bet arī mediķu uzraudzībā nodoties veselīgām dziedējošām procedūrām.
3. SPA viesnīcas ir speciāli izveidotas kūrorta pilsētās, kas paredzētas atpūtniekiem uz noteiktu laiku. Viesnīcas klasificējamas vismaz ar 4 zvaigznēm.

Klasiski SPA sastāv no ūdens procedūras, siltuma procedūras un aromterapijas. Ūdens procedūru pamatā ir relaksācija uz ūdens bāzes. Visbiežāk tie ir džakuzi, silti baseini, vannas ar ārstnieciskiem termāliem vai sāls ūdeņiem. Siltuma procedūras ir ietīšanas procedūras, situ akmeņu enerģētiskā iedarbība, vai jebkura veida pirtis. Aromterapijas pamatā ir masāžas ar smaržīgām un ārstnieciskām eļļām, ziedu ekstraktiem. Tāpat procedūras laikā svarīgs faktors ir apkārtējā mūzika, lēnas, relaksējošas skaņas, lai klients var nodoties meditācijai ar sevi. Pasaulē pastāv arī tādi centri, kas paredzēti ekstremālākai atpūtai, piemēram, masāža ar čūskām, kas tiek piedāvāta Izraēlā.

SPA rituālus un procedūras var veikt divos veidos: tas ir aparātu procedūras vai piedaloties SPA speciālistam. SPA speciālists ir īpaša profesija, par ko ir jāmācās skaistumkopšanas skolā. Uz speciālista pleciem guļas atbildība, par klienta veselības stāvokli, jo jebkura relaksējoša masāža ir jāmāk veikt profesionāli. Ja SPA centrs savā procedūru klāstā ir iekļāvis medicīnas procedūras, tad tās drīkst veikt tikai specializēts ārsts. No šīm abām iespējām, priekšroku vēl arvien ieņem speciālistu veiktās procedūras. Tas tomēr ir personīgāk, var sajust roku siltumu un enerģiju, kas pāriet uz klientu.

Ņemot vērā, ka SPA procedūrām liela nozīme ir tieši ārstēšanā, ir jāpārzina savas vēlmes un vajadzības. Nepareizi ir izvēlēties procedūru tikai pēc interesantā nosaukuma vai cenas. Nereti šīs procedūras nedos nekādu labumu, jo tās nav piemērotas attiecīgai ārstēšanās metodei. Lielākie SPA centri, kuriem rūp cilvēka veselība un, lai klients aiziet ne tikai ar labsajūtu, bet arī veselāks, piedāvā SPA centra koordinatora palīdzību. Tieši šis cilvēks, apzinoties kāds ir jūsu veselības stāvoklis, ieteiks piemērotākās procedūras. Ļoti ieteicams ir izmantot šāda koordinatora pakalpojumu, ja runa ir par aparātu procedūrām. Tās var būtiski kaitēt veselībai, ja iepriekš netiek veikta klienta apskate.