Top 5 kriptovalūtas 2018. gada pirmajā pusē

Kriptovalūtas ir kļuvušas ļoti populāras, jo īpaši kopš neticamā Bitcoin vērtības pieauguma pagājušajā gadā, un tās piesaista arvien vairāk lietotāju. Daudzi cilvēki ieguldot digitālajās valūtās ir ievērojami palielinājuši savus ienākumus, kamēr citi- tos samazinājuši vai pat zaudējuši visu sev piederošo. Šī ir jauna sfēra, par kuru ir vēl joprojām daudz nezināmā un pat kriptovalūtu profesionāļi nav 100 % droši par to nākotni, par spīti ļoti optimiskajam noskaņojumam. Tādēļ, kamēr mēs esam šī ‘’jaunieveduma’’ sākuma stadijā, katra paša izvēlē ir iespēja riskēt un ieguldīt vai tomēr piedardzīgi noraudzīties tajā visā no malas. Šeit ir 5 populārākās kriptovalūtas 2018. gada pavasarī, lai gūtu mazu ieskatu par kriptovalūtu tirgus galvenajiem spēlētājiem.

1. Bitcoin:

Izlaiduma gads: 2009

Bitcoin ir pati pirmā izveidotā kriptogrāfijas valūta un viszināmākā. Tā ir decentralizēta maksājumu sistēma. Tās blokshēma ir tikai priekš pārskaitījumiem. Tā kā Bitcoin ir vienkārša blokshēmas struktūra, tā ir ļoti droša. Kad visi bitcoin tiks izveidoti, to kopējais daudzums sasniegs 21 miljonu.

2. Ethereum

Izlaiduma gads: 2015

Ethereum izveidojis Vitaliks Buterins. Tas ir decentralizēts apmaiņas protokols, kas ļauj izpildīt viedos līgumus. Tās valūta ir Ether. Lai gan to ir iespējams izmantot kā maksājumu sistēmu, tas nav tā galvenais mērķis, bet gan vairāk piemērots tam, lai atļautu decentralizētu lietojumprogrammu izveidi. Tas darbojas ar kodēšanas valodu “Solidity”, kas īpaši izstrādāts šim nolūkam. Lai kods darbotos, tai ir vajadzīga “degviela”, kas tiek piešķirta, veicot Ether ieguvi. Katru gadu tiek emitēts apmēram 10 000 000 ETH, un galīgā vērtība šodien nav izlemta.

3. Ripple

Izlaiduma gads: 2012

Ripple ir starptautiska reālā laika maksājumu sistēma, kas paredzēta starpbanku darījumiem. Tās galvenās priekšrocības ir tās ātrums, izsekojamība un darījumu zemās izmaksas salīdzinājumā ar tradicionālajām sistēmām. Valūtas vienība ir XRP.
XRP tiek izplatīti vai pārdoti finanšu iestādēm, kas vēlas izmantot platformu. Protokols ļauj veikt naudas pārskaitījumus tieši XRP (izmantojot blokshēmu), bet arī jebkuru citu tradicionālo valūtu (EUR, USD…), izmantojot elektroniskās platformas. Šīs platformas ir līdzīgas bankām, tām ir valūtu krājumi (BTC, ETH, EUR, USD …) un tās pārvērš vēlamajā valūtā.

4. Bitcoin Cash

Izlaiduma gads: 2017

Bitcoin Cash ir Bitcoin blokshēmas atzars’, kas tika izdota 2017. gada 1. augustā. Tās protokols ir identisks sākotnējam Bitcoin, izņemot bloku izmēru. Tagad tas var sasniegt 8 Mb, salīdzinot ar 1 Mb iepriekš. Šis notikums notika pēc domstarpībām, kas notika Bitcoin kopienā. Bitcoin Cash sekotāji iebilda pret “SegWit” aktivizēšanu, lai gan par to tika nobalsots 2017. gada jūlijā. Tas bija Bitcoin protokola atjauninājums, kas ļauj uzlabot tīkla drošību un lineāro blokshēmas slāņu pievienošanu. Bitcoin Cash sekotāji veicina ideju, ka darījumu kopums būtu jāveic blokshēmās, savukārt citi lēš, ka būtu labāk atvērt cita veida operācijas. Tā kā Bitcoin Cash ir tikai atzars, tai ir tā pati iepriekšējā darījumu vēsture kā Bitcoin sākotnējā blokshēmā.

5. EOS

Izlaiduma gads: 2017

EOS.IO ir programmatūras platforma, kas paredzēta decentralizētu lietojumprogrammu izveidei. Tās izstrādes komanda salīdzina to ar operētājsistēmu, kas ļauj izpildīt viedos līgumus un citas lietojumprogrammas, kuru pamatā ir blokshēmas tehnoloģija. Starp galvenajām iezīmēm mēs varam pieminēt:

  • Tīkls, kas spēj apstrādāt vairāku miljonu darbību sekundē
  • Zema latentuma pakāpe
  • Elastīga programmatūra ar atjauninājumiem
  • Izmantojama bez maksas

EOS.IO izstrādājusi block.one. Emisijas apjoms ir 1 miljards EOS, un šī vērtība paliks nemainīga.